خانه دیابت ایران|Diabethome.com

علائم دیابت چیست؟

0 5,976
علائم دیابت چیست؟

علائم و نشانه های دیابت نوع1 و دیابت نوع2  چیست؟

شروع ديابت نوع 1 یک، بسيار ناگهاني و ژنتیکی و ارث خانوادگی می باشد ، شروع ديابت نوع 2 دو تدريجي است درنتیجه تشخيص بيماري كار بسيار دشواري است. به هر حال علائم ديابت نوع 1 بصورت کامل عیان و مشاهده می شود ولی در دیابت نوع 2 خفيف‌تر شروع ولی ممكن است در صورت عدم پیشگیری حاد گردد،كه علائم این بیماری شامل موارد ذيل می باشد.

علائم بیماری دیابت(مرض قند خون):

مهم ترين نشانه های ابتلا به ديابت

1-تشنگي فراوان و خشکی دهان بصورت غیر طبیعی
2-گرسنگي شديد
3-تكرر ادرار و حجم ادار دفع شده زیاد می باشد
4-خستگي مفرط و احساس کاهش وکمبود انرژی
5-خواب آلودگی ، خواب رفتن و به سختی بیدار شدن
6-كاهش وزن بدن بصورت ناگهانی
7- عصبي و بي‌حوصله بودن
8- اختلال در بينايي و تاري ديد(كه در روزهای مختلف، متفاوت است)
9- بي‌حسي و يا مورمور شدن انگشتان
10- ايجاد زخم و تاخیر بهبود يافتن زخم‌ها و بریدگی ها
11-تکرار عفونت ها
12- پوست خشك و خارش دار

در بعضی افراد مبتلا به بیماری ديابت نوع 2 علائم زودرس بيماري ديده نمي شود و شاید سال‌ها پس از دچار شدن به این بیماری، تشخيص دیابت داده نشود. نيمي از اين افراد در موقع تشخيص ،دچار عوارض مختلف بیماری ديابت شده اند.

تاكنون درمان قطعی برای دیابت پیدا نشده اما راه‌هاي مؤثري براي كنترل آن وجود دارد. به كمك درمان‌های مناسب دارويي و آموزش‌هاي صحيح در كنار داشتن شيوة صحيح زندگي، يك فرد ديابتی مي‌تواند مثل ساير افراد جامعه به زندگي روزمره خود ادامه و خطرات موجب عوارض بیماری ديابت را پائین بیاورد.

 

1-تشنگي فراوان و خشکی دهان بصورت غیر طبیعی

تشنگي فراوان و خشکی دهان بصورت غیر طبیعی

از علائم و نشانه های دیابت تشنگی فراوان و مفرط  می باشد. در زمانی که اندازه قند خون  در بدن بیمار دیابتی افزایش می یابد ، بدن برای دفاع و ایمنی از خود و جلوگیری از تخریب سیستم عصبی و عروقی  که باعث آن  افزایش قند (گلوکز) درون خون  می باشد ، باید تا حدی مقدار اضافی قند  را دفع کند  به این  علت  آب بدن را  به درون خود می کشد . که باعث تشنکی و خشکی  دهان می گردد و بیمار در بیشترین مواقع حس تشنگی مضاعف و فراوان را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.